sobota, 28 marca 2020
Uniwersalna lekcja z rolką
Polecam uwadze autorską lekcję dobrą na każdy dzień. pamiętajmy o podaniu autora #samosięnierobi
lekcja z Rolką by skrzypiec.beata
Technika świateł nieco inaczej...
O technice świateł, tak bardzo przydatnej w obecnym czasie, pisałam już w innym poście. Bardzo spodobała mi się nowa wersja tej techniki - żartobliwa, zoologiczna, bardzo plastyczna. Oczyma wyobraźni widzę te piękne żaby w zeszytach uczniów.
Grafika: Mateusz Łysek, Belfry bazgrolą.
Grafika: Mateusz Łysek, Belfry bazgrolą.
czwartek, 26 marca 2020
Uniwersalna lekcja muzyki
Lekcja o instrumentach smyczkowych opracowana przez panią Karinę Głowacką - Bieszczad to lekcja uniwersalna. Można ją wykorzystać w dowolnym roku edukacji. W kompleksowy sposób prezentuje informacje o instrumentach smyczkowych. Ja wykorzystam na pewno. A wy? Pamiętajcie o podaniu autora #samosięnierobi.
Instrumenty smyczkowe autorstwa Karina Głowacka-Bieszczad
środa, 25 marca 2020
Polowanie na Pana Tadeusza oraz inne lekcje z Panem K.
Gdyby mnie kwarantanna, gdyby nie ten trudny czas, nie dowiedziałabym się, że Pan Krzysztof Kasprzyk, polonista z Rudy Śląskiej prowadzi takie wspaniałe lekcje. I na dodatek nagrywa je dla swoich uczniów i dla nas, dorosłych widzów. Słucham i patrzę. Patrzę i słucham. Delektuję się językiem polskim i wspominam czas, kiedy czytałam "Pana Tadeusza", a było to w stanie wojennym. Subskrybujcie kanał Lekcje z Panem K. Oglądajcie. Słuchajcie!
poniedziałek, 23 marca 2020
Uniwersalna lekcja o wiośnie
Lekcja uniwersalna to dla mnie taka lekcja, którą mogę wykorzystać w każdej klasie, bez względu na wiek dzieci czy program, który się realizuje. Lekcja, która szeroko, wielowątkowo traktuje temat, uaktywnia uczniów w wielu obszarach. Taka lekcja to skarb. Taką lekcję stworzyła Joanna Apanasewicz. Z przyjemnością zaproponuję ją moim uczniom. Do czego i was zachęcam! Dziękujemy Joasiu, za lekcję ponad podziałami. W obecnych trudnych czasach to prawdziwy skarb.
Zostań małym ogrodnikiem
Każdy pomysł na edukację w działaniu jest na wagę złota, nie tylko w czasach koronawirusa. Warto polecić uczniom. Bardzo dziękuję Vitii Hoffmann za piękne grafiki na ten trudny czas.
sobota, 21 marca 2020
Technika świateł
Już w pierwszym tygodniu nauki bardzo przydatna okazała się technika świateł. Bardzo prosta do zrealizowania. Uczniowie wykonując zadania (np. matematyczne), oznaczają kolorem poziom ich trudności. Oto dwie przykładowe infografiki do wykorzystania.
Więcej na temat techniki świateł napisano na blogu Szkoły Uczącej się.
Oznaczenia sygnalizatorów muszą byś jednak jasne i proste dla zrozumienia. Unikać należy określeń: średnio łatwe czy średnio trudne. Lepiej zapytać wprost: czy poradziłeś sobie sam, czy potrzebowałeś pomocy, czy kompletnie nie umiałeś tego wykonać.
Oto przykłady uczniowskiej informacji zwrotnej:
środa, 18 marca 2020
Czy do dżungli można iść w klapkach i jak tam właściwie jest?
Pani Sabina Piłat na swoim kanale "Nauka w plecaku"
sobota, 14 marca 2020
Muzeum Powstania Warszawskiego online
Bardzo ciekawa inicjatywa na ten trudny czas. Już w poniedziałek kilka spotkań na żywo online. Wirtualne zwiedzanie dla uczniów klas I - VI o godzinie 12.00.
czwartek, 12 marca 2020
niedziela, 8 marca 2020
Inspiracje Wczesnoszkolne 2020
Przystanek Czytankowo. Jak motywować dzieci do czytania?
Rys. Vitia maluje
Bardzo dziękuję Vitii Bartosowej-Hoffman za graficzną pamiątkę.
Subskrybuj:
Posty (Atom)